Pénzügyi Tudatosságra Nevelő Iskola Pályázat

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Alapítványunk 2019. szeptemberében sikeresen pályázott a Pénzügyminisztérium által kiírt Pénzügyi Tudatosságra Nevelő Iskola pályázatára, melyen 1.211.725 Ft-ot nyertünk.

A projekt keretén belül az alábbiak valósultak meg:

- A pénz világa előadás Gei Gyulával

- "Vigyázok rá, jó lesz jövőre is...." -  Bevásárlólista tervezése iskolakezdéshez

- "Szürke hézköznapok" - Egy család havi pénzügyi tervének elkészítése

- Készíts magadnak ajándékot!" - Adventi koszorú költségvetésének a megtervezése volt a feladat, mely után egy kézműves foglalkozás keretein belül a saját Adventi díszüket is elkészíthették a gyerekek.

- Játszunk! - Társasjáték délután pénzzel kapcsolatos társasjátékokkal

- "Hurrá nyaralunk!" - Családi nyaralás megtervezése adott paraméterek alapján

- Ki tud többet a pénz világáról? - Játékos vetélkedő

A projekteknél a feladatok elvégzése után beszélgetések voltak a gyerekekkel az adott témákkal kapcsolatban.

A délutáni foglalkozások kiegészültek egy osztályok közötti pontgyűjtési versennyel.

Az osztályok a különféle feladatok elvégzésével keresett HalimBankókat az osztályperselyekbe gyűjtöttekk.

A feladatok a fenntarthatósághoz, a környezet tudatossághoz, a pénzügyi tudatossághoz, közösségi szemlélethez kapcsolódnak és a délutáni foglalkozások mellett a gyerekek iskolai mindennapjait is áthatják (villany lekapcsolása, számítógépek lekapcsolása, élelmiszerpazarlás megszüntetése, szelektív gyűjtés, közösségi munka stb.).

A legeredményesebben gazdálkodó osztály és azok a tanulók, akik a legtöbbet tették hozzá osztályuk eredményéhez jutalom kiránduláson vesznek részt.

Fenntartó

PÁPAI TANKERÜLETI KÖZPONT
8500 Pápa, Mézeskalács u. 2.
Tankerületi igazgató: Egyházi Andrea
Tel. / fax: 89 / 795-206